Tech

Sa do të kushtojnë iPhonët e rinj?

Nesër do të mbahet ceremonia e Apple, eventi i quajtur “Gather Around” në të cilin pritet të zbulohen modelet e reja të kësaj kompanie.

Këto modele do të quhen iPhone XS, iPhone XS Plus dhe iPhone XC. Çmimet e tyre do të jenë më ta lartat ndonjëherë.

Më i liri pritet të kushtojë 1079 dollarë ndërsa më i shtrenjti 1230 dollarë. Ndryshim në përmasa dhe në çmime, këto janë thashethemet që qarkullojnë për iPhone-ët e rinj./Indeksonline/