Aktuale

Shi edhe në bregdetin shqiptar

Gjatë ditës së martë, 29 gusht 2017, moti në Shqipëri parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira në zhvillim kryesisht në mesditë. Priten reshje shiu në orët e mesditës dhe pasdites përgjatë zonave malore dhe pjesërisht në qendrër.

Era do te jete me drejtim Veriperëndim-Verilindje 1-16m/sek me rrahje në Veriperëndim. Deti i forcës 5 me lartësi vale3.0 metër.

Temperaturat parashikohen te jene:

Vendet malore 14°/29°C

Vendet e ulta 16°/35°C

Vendet bregdetare 18°/32°C /a.ke