Rajon & Botë

Shpërthimi në Bogota, vdes një polic

Një i vdekur dhe rreth 30 të plagosur është bilanci i një shpërthimi të ndodhur këtë të diel në Bogota të Kolumbisë.

Sipas raportimeve të mediave, viktima ishte pjesëtar i Policisë.

Edhe shumica e të plagosurve kanë qenë policë, të cilët ishin përgatitur ta monitorojnë protestën kundër luftës me dema, bëhet e ditur nga kabineti i prefektit të qytetit, raporton “Reuters”.