Sport

Sonte ndeshjet e para të “play-offit” në Evropa Ligë

Pas ndeshjes ndërmjet Utrechtit dhe Zenitit të zhvilluar mbrëmjen e kaluar, sot (e enjte) luhen të gjitha ndeshjet e tjera të para, gjithsej 21, të “play-offit” në Evropa Ligë.

AC Milan – Shkëndija, Zagreb – Skënderbeu, Vardar – Fenerbahce, Ajax – Rosenborg, Everton – Hajduk Split dhe Maritimo – Kiev vlerësohet të jenë disa nga takimet më të rëndësishme të këtij raundi, shkruan portali arbresh.info.

Pas ndeshjeve kthyese më 24 gusht, shorti për fazat grupore hidhet një ditë më vonë më 25 gusht./arbresh.info