ShowBiz

Steven Tyler shkon në event i veshur me fustan, shoqëruar nga e dashura e tij 41 vjet më e re (Foto)

Ai është një nga emrat më të mirë të muzikës së viteve 80.

Steven Tyler, tashmë 69 vjeçar, mori kontakt me anën e tij femërore në garën e natës së mbyllëse të eventit “Celebrity Fight Night” në Cinecitta Studios në Romë, Itali, të dielën, shkruan DailyMail, transmeton Telegrafi.

I shoqëruar nga e dashura e tij me pamje të mrekullueshme Aimee Preston, 28 vjeçare, këngëtari drejtuesi i “Aerosmith-it” u shfaq në tapetin e kuq të eventit i veshur në një fustan të bardhë dhe me prerje, një stil krejt femëror.

Këngëtari i hitit “The Demon of Screamin ‘, nuk u përkushtua tërësisht për veshjen e bardhë të pambukut, ndërsa poshtë fustanit, kishte veshur një palë pantallona të errëta.

Tyler vuri në pah gjysmën e lartë të trupit pak më në mënyrë efektive, duke treguar gjoksin e zhveshur dhe kolonat e shumta të markës tregtare kur ai e zbukuroi magjinë e tij në tapetin e kuq.

Anëtari i jurisë së “American Idol” e mbuloi pamjen duke i dhënë rrjedhjen e tij të gjata të flokëve në stilin kaçurrela.

Ndryshe nga ai, e dashura e tij Preston dukej mjaft elegante e veshur në të bardha, duke transmetuar më së miri hijeshinë e saj femërore.

Preston dukej elegante në pantallona të gjera të bardha të përputhura për trupi deri në pjesën lart, kombinuar me aksesorë të ndryshëm dhe vathë ari.

Dhe ashtu si i dashuri i saj, Aimee mbante flokët e saj të gjata në valë të lirshme.

Babai i katër fëmijëve u bashkua me të tjerë të famshëm për të mbështetur Fondacionin “Andrea Bocelli” dhe Qendrën Parkinson të Muhammed Aliut në këtë event yjesh.

“Night Fight Night” është një ngjarje e rregullt në kalendarin e bamirësisë dhe ka tërhequr të famshëm dhe atletë profesionistë nga e gjithë bota për 23 vjet.

Ndërsa në Itali, producenti i “Walk This Way” mori kohë për të paraqitur një fotografi në Koloseum me miqtë e tij të tjerë të famshëm.
Të dielën ai ka postuar një video në Instagram, ku shfaqet me Elton John, Andrea Bocelli dhe producentin muzikor David Foster.

Ky postim ishte i titulluar thjeshtë: ‘ITALIAN RAT PACK’.

Tyler dhe e dashura e tij më e re nxitën thashethemet për një martesë të mundshme, kjo pasi Aimee u pa me një diamant verbues në gishtin e saj të unazës.
Unaza paraqiste një margaritar të mbështjellur në një halo prej ari, i vendosur në gishtin e saj.

Aimee do të ishte gruaja e tretë e Stivenit, pas martesave të dështuara ndaj Teresa Barrick dhe Cyrinda Foxe.

Këngëtarja Aerosmith është babai i famshëm i aktores Liv Tyler, nëna e të cilit është modele e modës. /Telegrafi/

the authorE B