Aktuale

Strehuan të dyshuarin për vepra penale, arrestohen

Pas hetimeve të zhvilluara me datën 22.05.2017 Policia e Kosovës ka identifikuar dhe ka arrestuar dy të dyshuar një mashkull dhe një femër e komunitetit serb, pasi që të njëjtit e kanë ndihmuar dhe e kanë strehuar një të dyshuar që ka kryer vepra të ndryshme penale.

Me urdhër të prokurorit të dyshuarit pas intervistimit dërgohen në mbajtje.

Rasti ka ndodhur në fshatin Shillovë të Gjilanit./KosovaPress/