Rajon & Botë

Sulm terrorist në Francë, sulmuesi ka marr peng disa persona

Një person i armatosur ka marrë disa njerëz si pengje në një market në qytetin Trebes, në jug të Francës, raporton BBC.

Mediat franceze thonë se personi i armatosur ka gjuajtur në drejtim të Policisë duke lënduar një nga policët, por ai nuk është në gjendje kritike.

Një prokurori francez ka thënë se dyshohet që i armatosuri është pjesë e ISIS.

Autori i ngjarjes raportohet se është dëgjuar duke thirrur se është anëtar i shtetit islamik, ISIS.

Policia ka izoluar gjithë zonën, si dhe u bën thirrje qytetarëve që të mos afrohen.