Rajon & Botë

Sulmuesi në Munih kishte lidhje të dukshme me vrasësin norvegjez Anders Breivik (Foto)

Sulmuesi i armatosur i cili vrau 10 persona në Munih ishte i fiksuar pas të shtënave me armë në masë dhe kishte lidhje të qarta me vrasësin masiv norvegjez Anders Behring Breivik, njofton policia gjermane.

Policia e ka kontrolluar dhomën e vrasësit 18 vjeçar dhe thotë se ka gjetur materiale të shkruara rreth sulmeve masive, njofton BBC.