Sport

Superliga vazhdon me ndeshjet e javës së katërt, josh ballafaqimi Drenica-Prishtina

Superliga e Kosovës në futboll, do të vazhdojë sot më pesë katër ndeshjet e javës së katërt.
Ndeshja kryesore kësaj mesjave luhet në ‘Bajram Aliu’, mes dy rivaleve të vjetar, Drenicës dhe Prishtinës, sfidë kjo që pritet të jep një lojë interesante, shkruan KosovaPress.

Ndërkohë, Vllaznia e cila akoma nuk ka marrë asnjë pikë në sezon të garave, pret Trepçën ’89. Kampionët në fuqi të Kosovës konsiderohen favorit, të paktën në letër në këtë ndeshje e cila luhet në Gjilan.

Ndërkaq, në dy takimet tjera përballën Liria-Drita e Besa-Flamurtarit, kurse, të enjten takohen Gjilani-Vëllznimi.Superliga / Java e Katërt Sot takohen:

Vllaznia (P)-Trepça ‘89

Drenica-Prishtina

Liria-Drita

Besa-Flamurtari

Të enjten takohen:

Besa-Flamurtari