Rajon & Botë

Të paktën 10 të vdekur dhe dhjetëra të tjerë të lënduar nga përplasja e trenave në Itali (Video)

Të paktën 10 njerëz kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar si pasojë e përplasjes së dy trenave në mes të një ullishte në jug të Italisë.

Reuters njofton se policia ka thënë se incidenti ka ndodhur në një binar të vetëm në mes të qyteteve Cortato dhe Andria, përcjell Gazeta Express.

Pamje nga ajri tregojnë se trenat janë përplasur kokë me kokë.