Rajon & Botë

Të shtëna në një qendër tregtare në Spanjë, dy të plagosur (Foto)

Një person ka qëlluar dy herë me armë sot në mëngjes në një qendër tregtare në Zaragoza, Spanjë.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, personi në fjalë kishte ikur nga vendi i ngjarjes, menjëherë pas hapjes së zjarrit nga një makinë.

Deri më tani, përveç fakti se janë dy të plagosur, nuk dihet se kush ishte personi në fjalë dhe cili ishte motivi i një sulmi të tillë.

e222