Aktuale

Temperaturat për ditën e sotme

Në territorin e Kosovës gjatë ditës së sotme do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius.

Parashihet se do të fryjë erë në drejtime  të ndryshme me shpejtësi 1-9 m/s.