Rajon & Botë

Tërmet në Tajvan: Të paktën dy të vdekur

Në qytetin Hualien të Tajvanit, ndërtesa të larta janë shembur për shkak të një tërmeti me magnitudë prej 6.4 shkallë të Rihterit, që goditi sot këtë vend dhe ua morri jetën të paktën dy persona.

Raportohet se qindra persona të tjerë janë plagosur.

“Dy njerëz vdiqën për fat të keq, ndërsa 114 pësuan lëndime serioze”, tha Kryeministri i Tajvanit, William Lai.

Tani për tani nuk ka paralajmërime për tsunami