Aktuale

Thaçi fton Pendarovskin për vizitë në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka qenë në ceremoninë e inaugurimit të Stevo Pendarovski si President i Maqedonisë së Veriu.

Thaçi tha se e mirëpret bashkëpunimin e dy shteteve për integrimin euroatlantik.

“Në inaugurimin e presidentit të ri të Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarovski, i cili sot mori detyrën e re”.

“E mirëpres bashkëpunimin për integrimin euroatlantik të vendeve tona dhe për thellimin e bashkëpunimit rajonal”.

“Presidentin e ri të Maqedonisë Veriore, po ashtu, e ftova edhe për vizitë zyrtare në Kosovë”, ka shkruar Thaçi në rrjetin social Facebook.