Sport

Tifozi i Messit gjendet i vdekur, u zhduk pas humbjes së Argjentinës nga Kroacia

Trupi i një tifozi 30-vjeçar të Lionel Messit, është gjetur i pajetë në brigjet e një lumi sot në mëngjes.

Bëhet fjalë për Dinu Alex, me origjinë nga India dhe mësohet se rezultonte i zhdukur që prëj humbjes së Argjentinës në përballjen me Kroacinë të ejten e kaluar.

Alex njihej si një tifoz i “çmendur” i Lionel Messit dhe u kishte thënë kolegëve para ndeshjes se Argjentina do të fitonte dhe se heroi i tij do të shënonte

Për këtë arsye dyshimet paraprake të vdekjes së tij po lidhen ngushtë me humjen dramatike të Argjentinës kundër Kroacisë ku mund të flitet për një vetëvrasje.