Sport

Top 10 futbollistët më të votuar të “The Best” (Foto)

FIFA mbrëmë në ceremonie zyrtare ndahu çmimet për më të mirin e sezonit 2017.

Një prej çmimeve më të rëndësishme ishte ai “The Best”, lojtari më i mirë i sezonit, ku ishin 24 kandidatë, por tre ishin më të mirit.

Cristiano Ronaldo u zgjodh më i miri, me 43.16 për qind, Lionel Messi i dyti me 19.25 për qind dhe Neymar me 6.97 për qind.

Në top 10 futbollistët më të mirë, hyn edhe Buffon me 6.82 për qind, Sergio Ramos me 3.34, Luka Modric me 3.33, Toni Kroos me 2.70, Marcelo me 2.09, N’Golo Kante me 1.35 dhe Luis Suarez me 1.10 për qind.

Më poshtë e keni listën e plotë të kandidatëve me përqindjen e tyre./IndeksOnline/

24 – kandidatët: