Sport

Topi i Artë? Jo, Ronaldo dëshiron ta fitojë këtë çmim

Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappe dhe Antoine Griezmann, janë në garë për çmimin e lojtarit më të mirë.
Cristiano Ronaldo beson se do ta fitojë ‘Globe Soccer’, në garën e ashpër për çmimin që do të ndahet më 2 janar të vitti 2019.

‘Globe Soccer’ është pjesë e ‘Grand Slam’-it të çmimeve në futboll, andaj portugezi dëshiron ta fitojë atë.

Griezmann dhe Kylian Mbappe janë favorit për ta fituar atë çmim, mirëpo Ronaldo po i prinë garës, përcjell “lajmi.net”.

Një tjetër çmim që do të ndahet është edhe ai i trajnerit më të mirë, ku në garë janë trajnerët si, Zinedine Zidane, Jurgen Klopp dhe Diego Simeone. /Lajmi.net/