Aktuale

Traktori godet çiklistin

Një aksident trafiku mes një traktori dhe një biçiklete ka ndodhur në fshatin Kabash të Vitisë.
Policia ka njoftuar se dje rreth orës 16, një person duke drejtuar traktorin e tij nga pakujdesia ka goditur drejtuesin e biçikletës, duke i shkaktuar lëndime trupore.

Viktimës i është dhënë ndihma mjekësore në spitalin rajonal në Gjilan, pastaj është transferuar në QKUK në Prishtinë.

Pas intervistimit, me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

the authorE B