Shëndetësi

Tre përbërësit që do të zhdukin menjëherë kilet e tepërta

Është shumë e vështirë të fitosh betejën me kilet e tepërta.

Të humbasësh kile mund të kthehet në një makth dhe dietat strikte janë shumë të këqija për shëndetin tuaj.
Njerëzit harrojnë se në pjesën më të madhe, aktiviteti fizik është shumë i rëndësishëm, po ashtu edhe konsumimi i ujit. Kështu që në këtë artikull do të gjeni një recetë me 3 përbërës që do t’ju bëjë të humbisni peshë menjëherë. Bëhet fjalë për limon, mjaltë, kanellë dhe ujë të ngrohtë.

Përbërësit:
1 lugë gjelle me pudër kanelle;
gjysmë limoni i qëruar;
1 lugë gjelle mjaltë;
1 gotë me ujë të ngrohtë;