Aktuale

Tuneli i mbushur me drogë në Përmet

Operacioni antidrogë “Piskova” i realizuar një ditë më parë nga policia e Përmetit ka bërë të mundur edhe arrestimin e dy personave pasi dyshohet se janë poseduesit e 768 kilogramë lëndë narkotike të sekuestruar brenda një tuneli.

Mësohet se në pranga janë vënë Gentjan Hysenji, 36 vjeç, dhe Donald Nikollari, 32 vjeç, të banues në fshatin Piskovë, Përmet.

Ndalimi i tyre u bë pasi në bazë të informacioneve të marra në rrugë policore, efektivët e policisë gjatë kontrollit të ushtruar në një tunel, kanë gjetur 102 pako dhe thasë të përmasave të ndryshme, brenda të cilave kishte lëndë narkotike e dyshuar kanabis sativa.

Lënda nakotike u sekuestrua në cilësinë e provës materiale ku pas peshimit rezultoi se pesha totale është 768 kilogramë. Këta shtetas dyshohet se janë poseduesit e lëndës narkotike. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Përmet për veprime të mëtejshme.

the authorE B