Aktuale

Zeka i bindur se në seancën e radhës do të ecet tutje

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka iu është drejtuar qytetarëve duke ju thënë se shumica e deputetëve janë të angazhuar në gjetjen e zgjidhjes për situatën e krijuar politike. Sipas Zekës, seanca e ardhshme do të sigurojë vazhdimin tutje dhe se ajo do të jetë ngjarje pozitive për qytetarët. Ai ka ftuar mediat për raportim korrekt

Ky është postimi i tij i plotë:

Te gjithe po punojme per zhbllokimin e institucioneve
Te nderuar qytetare, shumica e ne deputeteve jemi ne bisedime per te gjetur nje menyre se si te dalim nga kjo situate.Une, sebashku me kolege te tjere te NISM-es, po takohemi, edhe po bisedojme per çdo opcion te mundeshem. Personalisht, jam takuar me shumicen e deputeteve, edhe jam shume i bindur se ne seancen e radhes do te vazhdojme tutje. Aresyeja qe po shkruaj kohe pas kohe, eshte thjeshte informimi i votueseve, edhe i njerezeve qe kane aresye politike, dhe njerezore.Do beja apel tek koleget e mi gazetare, qe te shkojne pertej lajmeve spekulative te disa spekulanteve politik, te cilet fare nuk skuqen kur thojne gjera teresisht te pa verteta, vetem per klikime.Mediat e kane per obligim qe ta njoftojne publikun ne menyre korrekte, si dhe te flasin per bllokuesit e vertete, si dhe te informojne se kur eventualisht pritet formimi i institucioneve?!!!Per aqe sa une kam informacion, seanca e radhes do te jet nje ngjareje e gezueshme per qytetaret e Kosoves. Do ta kalojme pengesen e pare, qe te kalojme te formimi i qeverise!