Rajon & Botë

Zjarr në një shtëpi në Kinë, 22 të vdekur

Të paktën 22 persona janë vrarë në një zjarr që e ka kapluar sot një shtëpi në provincën lindore të Kinës, Jiangsu, raportona agjencia e lajmeve e Kinës, Xinhua.

Zjarri shpërtheu para agimit në shtëpinë dykatëshe të banimit në qytetin Yushan, raporton Xinhua, transmeton Express.

Tre të tjerë janë plagosur.

Zjarri është shuar dhe një hetim ndaj tij ka nisur, raporton Xinhua./Express/

the authorE B