Sport

ZYRTARE: Angli – Kosovë, vendoset se në cilin stadium do të zhvillohet ndeshja

Anglia dhe Kosova do ta zhvillojnë ndeshjen e parë më 10 shtator të këtij viti.
Anglia dhe Kosova do të përballen në kuadër të kualifikimeve të EURO 2020 në Grupin A.

Kombëtarja angleze do të jetë nikoqir i Përfaqësues tonë, gjersa është bërë e ditur edhe stadiumi ku do të zhvillohet ndeshja, shkruan lajmi.net.

Anglia dhe Kosova do të luajnë në stadiumin e Sunderlandit, ‘Stadium of Light’.

Ishte menduar se kjo përballje do të zhvillohej në ‘Wembley’ apo në ‘Old Trafford’, por Federata e Futbollit të Anglisë ka vendosur për stadiumin e Sunderlandit. /Lajmi.net/