Sport

Zyrtare: UEFA nominon kandidatët për lojtarin më të mirë, godet Messin

UEFA ka nominuar tre kandidat për titullin ‘Best Player in Europe’ (Lojtarin më të mirë të Evropës)

Kandidatët të cilët do të konkurrojnë për këtë çmim janë Cristiano Ronaldo, Gareth Bale (Real Madrid) dhe Antoine Griezmann (Atletico Madrid)

Kurse, jashtë listës janë lënë dy yjet e Barcelonës: Leo Messi dhe Luis Suarez, përcjell Express.