Rajon & Botë

​Arrestohen katër gra për lidhje me mafian

Autoritetet italiane kanë arrestuar katër gra të lidhura me një organizatë të famshme kriminale.

Arrestimi është kryer në aktivitetin e fundit policore, kundër grave që shpesh marrin përsipër çështjet e mafias, që i trajtojnë si çështje familjare.

Ndër të arrestuarit janë motra e udhëheqësit të klanit Kasalesi, Mikele Zagaria dhe gratë e vëllezërve të tij, njofton agjencia italiane e lajmeve ANSA, duke cituar burime nga policia e Napolit./KosovaPress/