Sport

​Defrel drejt Romës

Roma është gati të transferojë sulmuesin francez.

Roma pothuajse ka mbyllu marrëveshjen me Sassuolob për të transferuar Gregoire Defrel.

Pas disa javësh bisedime, dy klubet kanë gjetur gjuhën e përbashkët për huazimin e lojtarit me të drejte blerjeje të kartonit për 20 milionë euro në fund të sezonit tjetër.

Kështu drejtuesit e Romës i kanë plotësuar dëshirën trajnerit Eusebio Di Francesco, që kërkonte shërbimet e sulmuesit 26-vjeçar me të cilin ka punuar te skuadra e Sassuolos.

Defrel ka luajtur 62 ndeshje me Sassuolon dhe ka realizuar 20 gola, prej transferimit të tij nga Siena në vitin 2015.