Sport

​Ekipi i javës në Premierligë (Foto)

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e xhiros së 16 në Premierligë, ku fitore kanë shënuar shumica e skuadrave të mëdha përveç Arsenalit.

Goal.com ka publikuar formacionin e kësaj jave në Premierligë, ku Liverpool dhe Tottenham kanë më së shumti lojtarë nga dy.

Pjesë e këtij formacioni është edhe Paul Pogba që shënoi gol kundër Crystal Palace, por jo edhe Ibrahimovic që shënoi golin e fitores.

Pjesë e këtij formacioni nuk janë Xherdan Shaqiri, Adnan Januzaj dhe Granit Xhaka, pasi skuadrat e të treve pësuan humbje. /Express/