Aktuale

​Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovë ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas institutit, vranësirat në viset e larta mund të sjellin reshje afatshkurta shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27- 28 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftim.