Aktuale

​Temperatura të larta edhe sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni gjatë ditës së sotme do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, ndërsa pasdite me vranësira mesatare.

Në njoftim të meteorologëve thuhet se temperaturat do të lëvizin prej 28 deri në 40 gradë celsius.

“Nën ndikimin e masës tejet të ngrohtë ajrore nga jugu ditëve të ardhshme do të mbizotërojë mot me

diell dhe shumë i nxehtë”, thuhet në njoftim.