Sport

​UEFA: Ky është goli më i mirë në gjysmëfinale të Euro 2016 (Video)

Goli i Cristiano Ronaldos është goli më i mirë në gjysmëfinale të Euro 2016.

UEFA ka njoftuar se goli i Cristiano Ronaldos me kokë në gjysmëfinalen kundër Uellsit është më i votuari.

Portugezi shënoi një gol të jashtëzakonshëm në minutën e 50, në fitoren 2:0 të skuadrës së tij kundër Uellsit.

Në garë kanë qenë edhe goli i Nanit dhe dy golat e Antoni Griezmann kundër Gjermanisë. /Express/

https://youtu.be/eytV5tUCt0M