Sport

​Zyrtare: Arsenal largon një lojtar

Arsenal ka njoftuar se ka huazuar portierin Emi Martinez.

Skuadra e Arsenalit ka njoftuar se portieri argjentinas, Emi Martinez është huazuar për një sezon te skuadra e Getafes.

Lojtari nuk bënte pjesë në planet e trajnerit Arsene Wenger, pasi ishte zgjedhja e tretë pas Petr Cech dhe David Ospina.

“Emi Martinez i është bashkuar Getafes në huazim për sezonin 2017/18”, thuhet në njoftimin zyrtar të Arsenalit. /Express/

the authorE B