Shëndetësi

2 përbërës përveç gjalpit që luftojnë kancerin dhe inflamacionin

Më poshtë do të njiheni me 2 përbërës që zotërojnë fuqi fantastike në luftimin e sëmundjeve më të rrezikshme.

Bajamet

Bajame janë të mbushura me disa yndyrna që zvogëlojnë rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Ato gjithashtu ulin kolesterolin e keq brenda dy javëve të konsumit të rregullt (së bashku me një dietë të shëndetshme).

Vaji i kokosit

Vaji i kokosit ndihmon në nxitjen e metabolizmit tuaj duke rezultuar në peshë të rregullt. Përmban yndyrna që janë të lehta për trupin tonë që të treten, që do të thotë se jep një shtytje pothuajse të menjëhershme të energjisë dhe qëndrueshmërisë.

Kjo rritje e energjisë shpejton normën tuaj metabolike. Vaji i kokosit gjithashtu ndihmon sistemin tuaj imunitar dhe ndihmon për të parandaluar kancerin, diabetin, sëmundjen e mëlçisë dhe më shumë./Shije.al