Aktuale

AAK mbështet protestën e veteranëve për Ramushin

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mbështet protestën e thirrur nga Organizatat e veteranëve të luftës së UÇK-së e paralajmëruar për të shtunën në Prishtinë.

“AAK njëkohësisht fton anëtarët dhe simpatizantët t’i bashkohen protestës në mbështetje te Ramush Haradinajt”, thuhet në thirrjen e AAK-së.

Protesta do të mbahet të shtunën në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë./KosovaPress/

the authorSamir Dalipi