ShowBiz

Adelina Thaçi sot feston ditëlindjen, kjo është mosha e saj

Sot është ditëlindja e Adelina Thaçit.

Këngëtarja e njohur shqiptare, Adelina Thaçi, sot ka një arsye më shumë për të festuar, shkruan lajmi.net.

Kjo për faktin se është ditëlindja e saj dhe ka mbushur plot 40 vite jetë.

Me këtë rast Adelina ka pranuar urime të shumta e disa prej tyre i ka ndarë edhe në Instastory.

Këngëtarja një pjesë të madhe të viteve e ka kaluar duke u shkolluar për muzikë e më pas mërimet e marra ua ka transmetuar të tjerëve qoftë në teori apo edhe praktikë.

Ka qenë dhe vazhdon të mbetet emër shumë i dashur për publikun shqiptar.

the authorGazetaKNN