Sport

Ajo që ndodhi në fushë, mbetet në fushë – shikoni çfarë bën Ronaldo dhe Buffon pas ndeshjes

Ronaldo dhe Buffon janë takuar në zonën mix pas ndeshjes. Si dy kampion – ata janë përshëndetur mes vete, pas gjithë asaj që ndodhi në fushë.

Giggi Buffon dhe Cristiano Ronaldo – ishin protagonist në ndeshjen mes Real Madridit e Juventusit. Njëri mori karton të kuq për shkak të protestave, ndërsa tjetri e konkretizoi në gol një penalti pavarësisht presionit të madh që kishte.

Ata u takuan në zonën mix pas ndeshjes, të cilët përqafuan njëri-tjetrin si dy shokë të mirë që janë – duke treguar se ajo që ndodh në fushë, mbetet në fushë. /Gazeta Express/