Aktuale

Aksident i rëndë në Vushtrri, lëndohen 6 persona

Gjashtë persona janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur në Vushtrri.

Policia e Kosovës ka raportuar se  aksidenti ka ndodhur gjatë ditës së djeshme, si shkak i goditjes së një veture me një kombi.

“Raportohet se ka ndodhur aksident trafiku në mes të një veture dhe një kombi. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar gjashtë persona K-Shqiptarë dhe të njëjtit dërgohen për tretman mjekësor ne Spitalin e Mitrovicës”, thotë Policia e Kosovës.

Totali i aksidenteve që kanë ndodhur në 24 –orëshin e fundit sipas policisë është 42, ku 10 prej tyre kane përfunduar me të lënduar, ndërsa 32 me dëme materiale.