Aktuale

Aksident i rëndë zinxhiror në qendër të Gjilanit

Në qendër të Gjilanit ka ndodhë një aksident i rëndë trafiku. Në këtë aksident janë përfshirë, pesë vetura një traktor dhe një kamion.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani, ka thënë për FaktePlus, se ende nuk dihet për të lënduar.

Por që nga dyshimet e para shkaktari i këtij aksidenti, dyshohet të jetë shoferi i kamionit.

Ngjarja ka ndodhur përball Komunës së Gjilanit.