Aktuale

Aksident me të lënduar në magjistralen Prishtinë-Pejë (Foto)

Disa persona kanë mbetur të lënduar në një aksident trafiku të ndodhur në magjistralen Prishtinë-Pejë në fshatin Miradi e Epërme, rreth orë 7:00 të mëngjesit

Lajmi.net mëson se aksidenti ka ndodhur kur drejtuesi i veturës së llojit Reno, duke bërë shpargje të rrugës nga krahu i majtë në të djathtë është përplasur me një veturë tjetër (kamionet), e cila e ka goditur dhe ka rrokullisur disa metra.

Po ashtu siç kanë thënë dëshmitarët të gjithë të lënduarit jaë udhëtar të cilin ishte në veturën e llojit Renault.

Në vendin ngjarjes kanë dal edhe Policia e Kosovës.