Kuriozitete

Akulli në mes të shkretëtirës

Në veri të Indisë, një akull shumë i madh është shfaqur në mes të shkretëtirës në formë të një skulpture të akullit, transmeton arbresh.info.

Në këtë pjesë të shkretëtirës temperature kalon temperaturën e ngrirjes.

Ladakh është hapësira e çuditshme mes dy maleve, mes Himalajeve dhe Kunlun./Arbresh.info/