Rajon & Botë

Alarm në Britani: Evakuohet aeroporti i Londrës (Foto)

Aeroporti “Stansted” i Londrës është evakuuar pasi u lëshua alarmi i sigurisë.

Sipas policisë alarmi është lëshuar për shkak të një zjarri që u shkaktua në brendësi të aeroportit, mirëpo qytetarët që ishin në vendin e ngjarjes u alarmuan, shkruan DailyStar, transmeton Gazeta Express.

Fillimisht lajmi u dha se aeroporti mori një kërcënim për sulm terrorist, mirëpo më pastaj gjithçka u qartësua.

Zona vazhdon të jetë e evakuuar dhe njësitet speciale janë në vendin e ngjarjes.