ShowBiz

Ameli feston ditëlindjen…Miriami dhe Albani nuk mund t’i bënin dhuratë më të çmuar

Ameli e bëri të përjetonte për herë të parë instiktin e nënës.

Vajza e çiftit Alban Skënderaj dhe Miriam Cani feston ditëlindjene saj të dytë.

Prindërit nuk mund t’i bënin një dhuratë më të vyer se kjo, një këngë plot frymëzim e dashuri.

‘Gezuar Datelindjen zemra e mamit. Sot qielli eshte i paster per te dhuruar te gjitha rrezet e diellit qe ti meriton ne kete dite te madhe. Asgje nuk dua me shume ne jete se lumturine tende. “Ti je dhurata me e bukur ne jete, je te gjitha pergjigjet, je suksesi i vertete.”Gezuar shpirt me kete kenge ty dhe cdo prindi, femije e cdo shqiptari kudo ne bote ‘-ka shkruar Miriam krah postimit të saj.

Nuk mund të mungonte dhe një dedikim nga Albani për vajzën e tij:

Gezuar datelindjen e shtrenjta ime ne kete dite te madhe dhe te bekuar. Ti erdhe atehere kur kishim me shume se kurre nevoje per ty si Dhurata me e bukur ne jete. Kjo kenge qe besoj se jane fjalet e cdo prindi eshte Dhurata jone per ty. Ti sot mbush 2 vjec dhe ne urojme me zemer qe te behesh 105. Na duket sikur te gjithe shqiptaret sot festojne pak edhe per ty. Gezuar diten e Pavaresise te gjitheve dhe qofshi te lumtur prane familjeve tuaja

Me postimiet e tyre ata na konfirmuan se Ameli do të jetë pjesë e klipit.

/Gazeta Express/

the authorE B