Sport

Andersson takon Ibran për rikthimin e mundshëm te Kombëtarja e Suedisë

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, është takuar dje me trajnerin e Suedisë, Janne Anderson, për të diskutuar një kthim të mundshëm në ekipin e tij kombëtar.

Andersson udhëtoi dje në Milano për të takuar 39 vjeçarin i cili aktualisht është jashtë fushave shkaku i një lëndimi.

Ibrahimovic është tërhequr nga Kombëtarja e Suedisë në vitin 2016, por tani mund të bëjë një kthim shokues në ekipin e tij kombëtar.

Është trajneri i Suedisë që ka konfirmuar takimin, duke e cilësuar shumë pozitiv, dhe në të ardhmen do të ketë edhe takime tjera.

Takimi i radhës i Suedisë është në mars të vitit 2021./Lajmi.net/