AktualeShowBiz

Angelina Jolie paditi Brad Pitt për sulm

HOLLYWOOD CA - NOVEMBER 5: Director/Actress Angelina Jolie Pitt (L) and actor/producer Brad Pitt pose during the opening night gala premiere of Universal Pictures' "By the Sea'" during AFI FEST 2015 presented by Audi at TCL Chinese 6 Theaters November 5, 2015, in Hollywood, California. (Photo by Kevork S. Djansezian/Getty Images)

Ylli i Hollivudit, Angelina Jolie, është identifikuar si paditëse në një padi anonime të vitit 2016, ku pretendohej se ishte sulmuar në një avion privat nga burri i saj i atëhershëm, Brad Pitt.

Sipas Variety, një raport thotë se disa vite më parë Jolie i tha një agjenti të FBI-së se Pitt “sulmoi fizikisht dhe verbalisht” atë dhe fëmijët e tyre kur ata ishin në aeroplan.

Shënimet e agjentit të FBI-së zbulojnë se në atë kohë, Pitt dyshohet se e mori Jolie në pjesën e pasme të avionit, e kapi nga supet e saj dhe i bërtiti gjëra të tilla si: “Ti po e shkatërron këtë familje”.

Aktori i “Eternals” pretendoi se në të njëjtin fluturim ka ndodhur një tjetër përleshje fizike. Kjo bëri që ajo të pësonte lëndime, përfshirë në bërryl. Jolie tha gjithashtu se Pitt i kishte derdhur birrë teksa kishte pirë në atë kohë. Megjithatë, ekipi i Pitt ka mohuar të gjitha akuzat.

Më parë, Pitt thuhet se ishte nën hetim në vitin 2016 për abuzim të fëmijëve nga FBI, dhe Departamenti i Shërbimeve të Fëmijëve dhe Familjes në Los Anxhelos, pas një incidenti që ndodhi në avionin privat të familjes së tij. Dyshohet se ai u përball fizikisht me djalin e tij, Maddox, pasi 15-vjeçari në atë kohë ndërhyri në një sherr mes Pitt dhe Jolie.

Në atë kohë, ekipi i Pitt lëshoi ​​një deklaratë për revistën People, duke mohuar se ai kishte lënduar djalin e tij.

Në deklaratë thuhej: “Ai ka theksuar se nuk ka arritur në nivelin e abuzimit fizik, se askush nuk është lënduar fizikisht. Ai nuk e ka goditur në fytyrë fëmijën e tij në asnjë mënyrë. Nuk e ka bërë këtë; ai është i bindur për këtë. Ai vuri duart mbi të, po, sepse konfrontimi po dilte jashtë kontrollit. Ndaj tij nuk është ngritur asnjë akuzë”.