Tech

Apple zhvillon sistemin e ri të senzorit 3D për iPhone 2019

Bloomberg sot njoftoi se Apple po punon në sistemin e ri të senzorit 3D për modelet e reja iPhone 2019, i cili do të funksionojë ndryshe në raport me sistemin TrueDepth, të cilin aktualisht iPhone X po e përdorë për funksionin Face ID.

Senzori i ri në kamerën e pasme bazohet në algoritmin, i cili mat kohën e cila i nevojitet laserit për të arritur deri te objekti dhe të kthehet mbrapshtë, njësoj si te radari, transmeton KosovaPress.

the authorSamir Dalipi