Aktuale

Arifi tregon nëse ka prodhuar rezultate takimi me Serbinë

Shefi i Grupit negociator të Kosovës në bisedime me Serbinë Avni Arifi ka raportuar  para Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, njofton Gazeta Blic. 

Ai ka deklaruar se me shtetin serb janë duke vazhduar dialogun për të arritur disa marrëveshje për çështje të ndryshme.

Por Arifi ka thënë se takimi i kaluar me palën  serbe nuk ka dhënë asnjë rezultat, dhe se ka qenë mjaft i vështirë, sepse pala serbe vazhdon të mbajë qëndrim të ashpër për çështjen e energjisë elektrike .

 

the authorE B