Aktuale

Arrestohet një i dyshuar për ‘kanosje’ ndaj një deputeti të Kuvendit të Republikës së Kosovës

Policia e Kosovës përmes një njoftimi dërguar mediave, ka njoftuar se është arrestuar personi i cili mbrëmë e kërconi deputetin e grupit parlamentar të Nisma-s Socialdemokrate, raporton FrontOnline.

Në njoftimin e policisë thuhet se i dyshuari është Sh.j

Njoftimi i plotë:

Drejtoria për Hetimin e Krimeve të Rënda e PK-së, pas pranimit të informatës se dje, më 24.03.2020, një deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës, përmes rrjeteve sociale, ka pranuar një mesazh kërcënues për jetën e tij, sot më 25.03.2020, zyrtarët policor kanë kontaktuar deputetin në fjalë dhe ka filluar hetimet policore.

Hetuesit policorë, kanë identifikuar dhe më pas intervistuar të dyshuarin Sh.J. i cili dyshohet ta ketë kryer kanosjen, përmes rrjeteve sociale.

Me vendim të prokurorit kompetent personi i dyshuar është liruar, dhe rasti është proceduar në procedurë të rregullt.

the authorGazetaKNN