Aktuale

Arrestohet për skllavëri ndaj një femre

Një person është arrestuar në Pejë, nën dyshimin e bazuar se i njëjti ka kryer veprën e kushte të ngjashme me vendosjen e skllavërisë dhe punë të detyruar.

Lidhur me rastin është identifikuar viktima femër e cila është dërguar në strehimore.

Me urdhër të prokurorit i dyshuar i dërgohet në mbajtje./KosovaPress/