Sport

Arrihet marrëveshja, Mbappe lojtar i Real Madridit

Real Madridi dhe Monaco kanë arritur marrëveshje për transferimin e sulmuesit francez, Kylian Mbappe.Për shërbimet e Mbappe, kampioni i Europës do të paguajë 120 milionë euro dhe 30 milionë euro të tjera bonuse.

Transferimi i lojtarit do të kompletohet në fund të gushtit, pak ditë para përfundimit të afatit kalimtar të verës.Mbappe kështu do të bëhej lojtari i dytë më i shtrenjtë në histori të futbollit, pas Neymarit, i cili për 222 milionë euro kaloi nga Barcelona në PSG.