Sport

Arsenal ka gati zëvendësuesin e Ramseyt

Arsenal është duke kërkuar një zëvendësues për Aaron Ramseyn.

Aaron Ramsey është tashmë lojtar i Juventusit,pasi e ka mbyllur transferimin në fillim të këtij viti.

Arsenal është duke një tjetër mesfushor, gjersa po tenton ta transferojë Jordan Veretout nga Fiorentina.

Mesfushori francez ëhstë i gatshëm që të largohet nga skuadra italiane, ndërsa ‘Topçinjtë’ duhet t’i paguajnë 30 milionë euro.

Veretout ka shënuar pesë gola dhe tre asistime, deri më tani në këtë sezon për Fiorentinën. /Lajmi.net/

the authorBurbuqe Metolli