Sport

Arsenal – Tottenham, formacionet

Janë publikuar formacionet e mundshme për derbin londinez mes Arsenalit e Tottenamit.

Arsenali dhe Tottenhami do të përballen në “Emirates” nga ora 13:30 në kuadër të xhiros së 12’të në Premierligë, shkruan Gazeta Express.

Pas 11 xhirove, Arsenali gjendet në pozitën e gjashtë me 19 [pikë, ndërsa Tottenhami në atë të tretë me 23 pikë, tetë më pak se lideri Manchester City.

Për Arsenalin për këtë ndeshje është në dyshim shqiptari, Shkodran Mustafi, ndërsa për Tottenhamin portieri, Hugo Lloris. /Gazeta Express/

the authorE B